Κυριακή, 08 Μαρτίου 2020 17:05

Εμφατική νίκη για την ομάδα μας, 1-4 τον Ακράτητο!

Εμφατική νίκη κατάφερε να πάρει η ομάδα μας απέναντι στον Ακράτητο για την 23η αγωνιστική του 5ου ομίλου, και πλέον μετράει 53 βαθμούς στο πρωτάθλημα, όσους και η Καλλιθέα μετά την ισοπαλία της με τον Πανθηραϊκό.

Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς ο Ντινιωτάκης (7') έπειτα από ωραία ενέργεια και στο 16' ο Μαντούσης με κεφαλιά έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας μας.

Στο 35' ο Ντινιωτάκης πάσαρε για τον Αργυρίου ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μπίφσα για το 0-3.

Στο 67' ο Ακράτητος μείωσε σε 3-1 όταν μετά από σέντρα του Μάκρα ο Νομικός νίκησε τον Αθανασόπουλο.

Στο 75ο λεπτό ο Αργυρίου σούταρε, ο Ρόππας έδιωξε πάνω στη γραμμή και στην επαναφορά ο Δωματάς από κοντά δε δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το τελικό 1-4.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ: Μπίφσας, Καρτιάλης, Κοντιζάς (46' Σταυρόπουλος Δ.), Ρόππας, Νομικός, Σταυρόπουλος Ν. (58' Μακρυνικόλας), Φιλιμέγκας, Καραγιάννης, Μάκραςς, Νταφόπουλος (55' Τσεπελέ), Πρίντεζης (71' Βασίλης)
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Αθανασόπουλος, Ερρίκος (51' Γελαδάρης), Μπουσάϊ (51' Παπαδόπουλος) Μαντούσης, Σπανός, Μαλάϊ, Δωματάς, Σιμιτσής, Αργυρίου, Φίτρος (68' Ράπτης), Ντινιωτάκης (60' Πούτσι)

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ & ΤΑ ΓΚΟΛ:

7' ΓΚΟΛ! Ωραία ενέργεια του Ντινιωτάκη, το σουτ του θα καταλήξει στα δίχτυα του Μπίφσα

9' Σουτ επιχειρεί ο Καραγιάννης, με διπλή προσπάθεια μαζεύει ο Αθανασόπουλος

16' ΓΚΟΛ! Κόρνερ από το Δωματά, κεφαλιά του Μαντούση και 0-2!

22' Καλό σουτ του Αργυρίου, δε θα νικήσει τον τερματοφύλακα του Ακράτητου που μπλοκάρει

30' Κίτρινη αντκρίζει ο Κοντιζάς

35' Ο Ντινιωτάκης βγάζει ωραία για τον Αργυρίου, ο δεύτερος θα νικήσει το Μπίφσα και θα ανεβασει το δείκτη του σκορ στο 0-3

36' Πάσα Δωματά για το Ντινιωτάκη, το σουτ του θα αποκρουστεί από το Μπίφσα

42' Καλό σουτ του Ντινιωτάκη, πετάγεται ο Μπίφσας και απεσωβεί τον κίνδυνο!

60' Κίτρινη στον Φιλιμέγκα

67' Γκολ: Μειώνει σε 3-1 ο Ακράτητος. Ο Μάκρας σεντράρει, ο Νομικός από κοντά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

75' ΓΚΟΛ: Ο Αργυρίου θα σουτάρει εντός περιοχής, ο Ρόππας διώχνει πάνω στη γραμμή και όπου βρίσκεται ο Δωματάς και δε δυσκολεύεται να κάνει το 1-4.

85'  Ο Νομικός αποχωρεί λόγω τραυματισμού, ο Ακράτητος όμως δεν έχει άλλη αλλαγή και μένει με δέκα