Κυριακή, 18 Νοεμβρίου 2018 07:37

Αιολικός - Θύελλα Καμαρίου 4-2 (FΤ) - Live ενημέρωση

Ενημερωθήκατε live για την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Τελικό αποτέλεσμα στο Δημοτικό Στάδιο της Μυτιλήνης. Αιολικός - Θύελλα Καμαρίου 4-2.
Ο Αιολικός επέστρεψε στις νίκες και έφτασε τους 13 βαθμούς ενώ η ομάδα μας παρέμεινε στους 10.
Ευχαριστούμε για μια ακόμη φορά τον κ. Βαγγέλη Παπαντώνη από το SportLesvos.gr για την άψογη συνεργασία που μας έδωσε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη του παιχνιδιού της ομάδας μας.
Από εμάς ευχές για ένα όμορφο απόγευμα Κυριακής.

ΓΚΟΛ! 4-2 στο 93' με τον Παλαμούτση να εκμεταλεύεται την κάθετη πάσα του Λαμπράκη και να πλασάρει εύστοχα.

ΓΚΟΛ! 3-2 και πάλι μπροστά ο Αιολικός με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λαμπράκη στο 86ο λεπτό της συνάντησης.

Στο 81' ο Αδαμόπουλος παίρνει την θέση του Κρητικού.

Αλλαγές, κάρτες και μπόλικη γκρίνια στο δεύτερο μισό. Από φάσεις όχι και πολλά μετά τα δύο γκολ που έχουν διαμορφώσει το μέχρι στιγμής σκορ του παιχνιδιού. Δυνάμωσε εν τω μεταξύ πάλι η βροχή.
Όλα αυτά στο 80'...

75' Ο Βεζιρτζόγλου παίρνει τη θέση του Ποτουρίδη για τον Αιολικό.

72' Κόκκινη κάρτα! Δεύτερη κίτρινη στον Φίλων για χέρι και αποβολή. Με 10 παίχτες η ομάδα μας για το υπόλοιπο του αγώνα.

70' Κίτρινη κάρτα στον Φίλων για μαρκάρισμα.

65' Γατσέλος στη θέση του Μαυρομάτη ενώ στο 62' ο Παλαμούτσης πέρασε στον αγώνα αντί του Σεφουλάϊ.

ΓΓΓΚΚΚΟΟΟΛΛΛ!!! 2-2 στο 63' με την ομάδα μας να έχει άμεση απάντηση! Ο Ζανελάρι με κεφαλιά είναι ο σκόρερ που φέρνει το παιχνίδι και πάλι στα ίσια! Η σέντρα του Γελαδάρη και η άστοχη έξοδος του Ζαχαρή έδωσαν την ευκαιρία στον Ζανελάρι να ισοφαρίσει.

ΓΚΟΛ! 2-1 παίρνουν το προβάδισμα στο 61' οι γηπεδούχοι με τον Βουτσιώτη να σκοράρει για 2η φορά. Πήρε τη μπάλα στο χώρο του κέντρου και αφού απέφυγε τα μαρκαρίσματα σούταρε έξω από την περιοχή για να δώσει το προβάδισμα στον Αιολικό.

Στο 58' έχουμε φτάσει με τους γηπεδούχους να πιέζουν και την βροχή να ελατώνεται... Ψιλόβροχο τώρα στην Μυτιλήνη.

Ξεκίνησε το δεύτερο μισό του αγώνα - Ώρα 12.05 - Με πολύ δυνατή βροχή θα διεξαχθεί το δεύτερο μισό της συνάντησης.

Σε λίγα λεπτά ξεκινά και το άλλο παιχνίδι του ομίλου μας με τον Α.Ο. Πανθηραϊκό να υποδέχεται τους Αγ. Αναργύρους στο Δ.Γ. Φηρών. Τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου μας κανονικά στις 15.00 .

Ημίχρονο! 1-1 το σκορ με τους Αργυρίου στο 22' με υπέροχο σουτ και τον Βουτσιώτη στο 42' με γυριστό σουτ να έχουν σκοράρει μέχρι στιγμής.
Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι που πιέζουν πολύ ειδικά μετά το 0-1 έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Ποτουρίδη να κάνει την παράλληλη πάσα στον Βουτσιώτη με εκείνον να μην προλαβαίνει να πλασάρει σε κενή εστία.

ΓΚΟΛ! 1-1 ο Αιολικός στο 42' με τον Βουτσιώτη ο οποίος έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και την σέντρα του Κρητικού βρέθηκε στο ύψος του πέναλτι και με γυριστό σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Στο 32' φτάσαμε με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή μέχρι τώρα και να πιέζουν από το ξεκίνημα. Κίτρινη κάρτα στον Σιμιτζή για φάουλ επάνω στον Βουτσιώτη.

Εσείς μη ξεχνάτε να κάνετε share το link του άρθρου ούτως ώστε να μπορούν και άλλοι φίλοι της ομάδας μας να παρακολουθούν live την εξέλιξη του παιχνιδιού. Παράλληλα κάντε συχνά refresh στη σελίδα για να ανανεώνεται η ροή της μετάδοσης.

Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού η ομάδα μας που έδωσε χώρο στον Αιολικό με σκοπό να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις φαίνεται να τα καταφέρνει με τον καλύτερο τρόπο μιας και στην πρώτη ουσιαστική επίσκεψη της σκοράρει με τον Ρέτζο. Από τη Μυτιλήνη οι πρώτες εντυπώσεις λένε πως πρόκειται για ένα υπέροχο γκολ.
Πριν την επίτευξη του τέρματος μας και συγκεκριμένα ένα λεπτό πριν ο Αιολικός διαμαρτυρήθηκε έντονα για φάουλ στον Ποτουρίδη ενώ στο 25' ο ίδιος σκόραρε αλλά πριν είχε καταλογισθεί σε θέση οφσάϊντ.

21' ΓΓΓΚΚΚΟΟΟΛΛΛ!!! Η σέντρα του Ζανελάρι και το εναέριο βολέ του Αργυρίου δίνουν το προβάδισμα στην ομάδα μας!

12' Πιέζουν οι γηπεδούχοι όσο περνάει η ώρα... Αυτή τη φορά ο Ζεφουλάϊ έκανε την επέλαση από τα δεξιά και δοκίμασε την σέντρα σουτ, εντυπωσιακά με το ένα χέρι ο Ανδριόλας σε κόρνερ.

8' Βρήκε χώρο ο Φίλων και επιχείρησε το σουτ χωρίς όμως να ανησυχήσει ο Ζαχαρής.

7' Δυνατό σουτ του Ποτουρίδη έξω από την περιοχή, ο Ανδριόλας σε κόρνερ.

Ήρεμα κύλισε το πρώτο 5λεπτο με τις ομάδες να ψάχνουν ακόμη ρυθμό και πατήματα. Χωρίς τελική μέχρι στιγμής για τις δύο ομάδες...

Το παιχνίδι μόλις ξεκίνησε... 'Ώρα 11:04

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμα τους και το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε λίγα λεπτά... Ο αριθμός των φίλων του Αιολικού αυτή τη στιγμή έχει φτάσει περίπου τους 200. Πάντως δε βρέχει στο Δημοτικό Στάδιο της Μυτιλήνης αυτή τη στιγμή κάτι που θα κάνει ευκολότερη τη ζωή των παιχτών των δύο ομάδων.

Την ζεστασιά του σπιτιού φαίνεται να προτιμούν μέχρι στιγμής οι φίλοι του Αιολικού μιας και ο αριθμός των φιλάθλων είναι ελάχιστος. Την περασμένη εβδομάδα οι φίλοι των γηπεδούχων αριθμούσαν τους 1000 ενώ σήμερα μετά βίας ξεπερνούν μέχρι στιγμής τους 30.

Σ' αυτό το σημείο θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες στον κ. Παπαντώνη Βαγγέλη από το SportLesvos.gr για την άψογη συνεργασία του με το γραφείο τύπου της ομάδας μας για την επίτευξη της σημερινής μας live ενημέρωσης.

H ομάδα μας πάτησε γήπεδο για το καθιερωμένο ζέσταμα με τον κ. Μιχάλη να έχει παρατάξει τους εξής: