Κυριακή, 11 Νοεμβρίου 2018 12:45

Ήττα για τους Άνδρες μας από τον Α.Ο. Χαλκίς (ανανεωμένο)

Εντός έδρα για τους Άνδρες μας από τον Α.Ο. Χαλκίς.

Στο παιχνίδι που διεξήχθει στο Δ.Γ. Καμαρίου την Κυριακή 11/11/2018 στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου του πρωταθλήματος Γ' Εθνικής, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα με σκορ 0-1 από τον Α.Ο. Χαλκίς.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το μοναδικό τέρμα της συνάντησης στο 91ο λεπτό έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντελέκου σε πέναλτι που κέρδισε ο Παπαδάκης λίγο νωρίτερα.

Η ομάδα μας πήρε τα ηνία του αγώνα από την αρχή και προσπάθησε να εκμεταλλευθεί τους χώρους προσπαθώντας να παίξει ποδόσφαιρο και να  δημιουργήσει απέναντι στην πολύ σφιχτή άμυνα των φιλοξενούμενων.

Όσο περνούσε η ώρα η ομάδα μας πίεσε με τους Μαντούση, Ερρίκο και Αργυρίου χωρίς όμως να έρχεται το γκολ με τον Α.Ο. Χαλκίς να ψάχνει την ευκαιρία που θα του έδινε ίσως το κάτι παραπάνω από το παιχνίδι, όπως και έγινε στα τελευταία λεπτά της συνάντησης.

Μεγάλος άτυχος της συνάντησης ήταν ο Γιαννής ο οποίος λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου και έπειτα από δυαντό μαρκάρισμα υπέστη τραυματισμό στον ώμο και αντικαταστάθηκε στη διάρκεια του ημιχρόνου.

Βαθμολογικά το αποτέλεσμα έφερε την ομάδα μας στην 3η θέση του ομίλου όπου και ισοβαθμεί Άγ. Ιερόθεο και Αιολικό μιας και για τον όμιλο μας τα υπόλοιπα αποτελέσματα είχαν ως εξής:

Άγιοι Ανάργυροι-Χαραυγιακός 1-0
Κόρινθος-Άγιος Ιερόθεος 1-4
Απόλλων Ερέτριας-Πανθηραϊκός 0-2
Καλλιθέα-Ηλυσιακός 0-0
Αιολικός-Αιγάλεω 0-1

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αγωνίζεται στην Μυτιλήνη απέναντι στην ομάδα του Αιολικού.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ 0-1

Σκόρερς:
91' Ντελέκος 0-1 (πέναλτι)

Συνθέσεις:
Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Ανδριόλας, Γελαδάρης (72' Ζανελάρι), Σπανός, Μαντούσης, Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος, Σιμιτσής, Αργυρίου, Αρβανίτης (46' Μαυρομάτης), Γιαννής (46' λ.τρ. Δαβιλάς)
Αναπληρωματικοί: Γατσέλος, Βλαβιανός, Τσουκαλάς, Λυγνός.
Α.Ο. Χαλκίς (Λύκος): Σταυριανός, Χολέβας (63'λ.τρ. Δούλος), Γιαλαμίδης, Σχίζας, Μπουτζούρας, Βέργος, Ντάμπος (86'Σταματούκος), Παπαδάκης, Πατερίτσας (72'Πλούμης), Ντελέκος, Χαραλαμπίδης
Αναπληρωματικοί: Τόλης, Ανδρούτσος, Άντεμ, Παλαιολόγος